Получихте ли си новите сметки за ток?

iskljucena-strujaКак ви се струват? Питам, защото моята никак не ми харесва и сочи нарастваща сума за т.нар. “балансиране” на енергия, т.е. заплащане на неползвана електроенергия…Накъсо, като не искаш да харчиш повече електрика, ще ти вземем парите и без да харчиш…
Вчера гледах по БНТ 2 предаване за прословутата такса “сградна инсталация”. разни хора- специалисти по какво ли не, но най-вече по право и правА, обясняваха как “транспонирането” ( страхотна дума, която иде да рече според латинския – пренасянето, кой чиновнически мъдрец я въведе, идея си нямам!), на европейските директиви в родното ни законодателство не било – забележете ! – задължително и че в крайна сметка, каквото рече Конституционният съд – това е, щото той е върховният жречески съвет на мъдреците, които са над всичко: над парламент, над изпълнителна и съдебна власт и веднъж сложени там – няма мърдане! А той е рекъл в полза на монополистите и във вреда на гражданите, просто щото монополистите си имат силни лобита в съответните министерства. С което кръгът се затваря, а джобът на нашего брата бедния български потребител се разтваря широко до разчекване на ножицата в хоризонтално положение…

Междувременно другите мъдреци – тия в парламента, приказват врели-некипели за банки, вместо да вземат да оправят закона за енергетиката, което е в пъти по-належащо, а за тях и може да се окаже съдбоносно, но докато умните  се наумуват, знаете какво правят лудите…

В нашия случай едните и другите са едни и същи, така че колкото един луд може да е мъдър, толкова и нашите законотворци.

Не знам за вас, но на мен ми омръзна да плащам за неща, които не потребявам, само защото някой е нарекъл “услуга” тяхното непотребяване.

https://www.facebook.com/Rinkitamoshi?fref=nf

loading...

OБЩИ УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ НА СЪДЪРЖАНИЕТО НА САЙТА Забранява се възпроизвеждането изцяло или отчасти на материали и публикации, без предварително писмено съгласие на редакцията; чл.24 ал.1 т.5 от ЗАвПСП не се прилага; неразрешеното ползване е свързано със заплащане на компенсация от ползвателя за нарушено авторско право, чийто размер ще се определя от редакцията.