Ако сте на правилния път, значи вие просто знаете за това. Пътят към бъдещето е осеян със съвпадения, а сърцето ви при това чувства удовлетворение. Вие сте изпълнени с ентусиазъм, защото всичките ви усилия най-накрая носят точно резултатите, към които се стремите.
В крайна сметка, когато мозъкът на човек е съсредоточен върху това, което той иска, нищо не се случва просто така. Всичко в
Със сигурност у всеки от нас е възникнало чувството, че някои събития в живота се случват по някакъв невероятен начин. Те дори могат да бъдат свързани помежду си. Във всеки случай, по някаква причина те винаги се вписват в нашите планове.
„Колкото повече човек планира, толкова повече случайности има в живота си“ – * Фридрих Дюренмат.
Банално съвпадение?
Психиатърът
Английският астроном от 18 век Едмънд Халей стига до невероятно заключение. Той внезапно разбрал, че според записите на предишни астрономи, човек може да проследи появата на определени комети в земната орбита. По това време астрономите наричат кометите
Халей се осмелил да предположи, че тези комети са едно и също небесно тяло, появяващо се на орбитата на Земята на всеки 75 години. И се оказал прав. Ученият лично наблюдава как тази комета отново лети в небето на Бъдни вечер през 1758 г., което би трябвало да направи според изчисленията му.
Понякога
Ако сте на правилния път, тогава имате определена цел: подготовка за изпит, търсене на ресурси за проекта, търсене на стабилност в проблемни взаимоотношения или решаване на всякакви други проблеми … Всички тези неща изискват човек да предприеме конкретни действия, насочени
На различни етапи от живота си всички ние трябва да следим как се изпълнява нашият план. Всеки се стреми към щастие и стабилност. Това е част от общия процес на самореализация и необходимо условие за личностно израстване. Следователно съвпадението е онзи аспект от нашия живот, който просто не може да бъде пренебрегнат.
Случайности, разум и личностен растеж
Когнитивният психолог д-р
Д-р Тененбаум твърди, че случайността и съвпадението допринасят за сформирането на заключения. Всъщност човешкият мозък е програмиран да забелязва всички аномални и случайни стимули. За да разбере тези нови неща и да усвои новия материал, той
Статистикът от университета в Кеймбридж Дейвид Шпигелтер изучава явлението случайност от години. Според професора можем да ги разберем само чрез задълбочен статистически анализ, а най-поразителните съвпадения винаги са свързани с нашите социални отношения.
Като пример може да се нарече случаят, когато често срещаме човек на напълно различни места и тогава той става наш партньор. Друг пример – запознаваме се с
От друга страна, друг интересен аспект от изследванията на проф. Шпигелтер е заключението, че има слаба връзка
А ако само гледаме, нищо няма да се случи.
Когато сте на правилния път, вие знаете …
Както видяхме по-горе, съвпаденията са резултат от случайни събития и от този импулс, който създаваме с физическото и
Намирайки се на правилния път, събитията, появата на които самите вие провокирате, и случайните събития, се преплитат. Пример за това са учени и изследователи. Увлечени в ежедневните си анализи и експерименти, те често използват обикновени и добре известни факти, които има позволяват да направят невероятни открития.
Да се каже, че сте на правилния път, е възможно и когато умът ви е открит
Друг аспект, който трябва да се вземе предвид е негативното съвпадение. Два поразителни примера: болест по време на важно събитие и технически проблеми по време на представянето на проект.
Съвпадението може да бъде позитивно, негативно и неутрално. Единственото важно нещо е как ще се отнесем към това събитие. Нашият подход, реакция, умствен фокус и поведение след подобен инцидент са това, което наистина определя съдбата ни.
Алберт Айнщайн казва,
cluber
* Фридрих Дюренмат (Friedrich Dürrenmatt) е швейцарски драматург, белетрист, поет и есеист, а също и художник.
Дюренмат си създава
На сцена излиза трагикомедията му „Писано е“ (1947), но успех му донася комедията „Бракът на господин Мисисипи“ (1952). Най-често поставяните му драми са „Посещението на старата дама“ (1956), „Франк V“ (1959), и особено „Физиците“ (1962).
© 2019 energetika-bg.com All rights reserved!
Случайности не съществуват
Вселената работи по невероятен начин за да свързва хората. Хората често се намират в търсене на идеален дом, идеална работа, партньор и т.н. Но „механизмът“ на Вселената работи с пълна…
Какво се крие зад случайните събития, с които се сблъскваме всеки ден?
Всъщност случайни събития в живота ни няма – във всяка
Още по темата в нашата страница:
© 2019 energetika-bg.com All rights reserved!